To 64-metrowe mieszkanie znajduje się w Gdańsku w inwestycji Awiator.
Założeniem było zaprojektowanie przestrzeni dla dwóch uczących się młodych kobiet. W przypadku tego mieszkania, nie wprowadzaliśmy zmian w układzie ścian. Podział przestrzeni zakładał: strefę dzienną z aneksem kuchennym, dwie sypialnie, łazienkę oraz mini pralnię (przekształcenie toalety zaproponowanej przez dewelopera).

Ideą było stworzenie przestrzeni ciepłej, gdzie można przyrządzić kolację dla znajomych i przyjąć ich przy rozkładanym stole, obejrzeć serial na miękkiej kanapie, podczas, gdy na dworze pada deszcz, a także usiąść wygodnie z książkami i się uczyć.

Mieszkanie jest nowoczesne. Baza, na której pracowaliśmy jest raczej stonowana, meble stolarskie proste, lakierowane na kolor ścian. Szarości zostały podkreślone fornirowanymi drzwiami i okładzinami ściennymi. Całość dopełniły kolorowe, nietuzinkowe dodatki: wazony, misy czy dywan znajdujący się w salonie. Tkaniny w oknach, poduszki na łóżkach i sofie nadają poszczególnym pomieszczeniom miękkości i przytulności. To właśnie dodatki sprawiają, że przestrzeń w której mieszkamy – żyje.

Ciekawym rozwiązaniem jest również lustrzana ściana w przedpokoju. To tam za drzwiami w systemie ukrytej ościeżnicy znajduje się pralnia. Dzięki temu zabiegowi optycznie został powiększony przedpokój, drzwi do pralni giną, a jednocześnie lustro na co dzień spełnia również swoją standardową funkcję.

Charakteru tej przestrzeni bez wątpienia nadał nosorożec przechadzający się po salonie. Na uwagę zasługuje również łazienka „zarastająca” bluszczem, który w połączeniu z płytkami imitującymi drewno, daje efekt domowego spa.

Dziękuję: Wzorcowni, Kamena Dekor, Moma Studio, BoConcept, Nap, Mar Bob, Metropolis Studio i wszystkim tym, którzy brali udział w realizacji tego projektu.

Autor projektu: Magdalena Szwedowska, Autor zdjęć: Adam Burdyło