To jak zaprojektowane jest to mieszkanie wręcz idealnie pokazuje jak ważna jest idea i kolejne jej cząstki, które pojawiają się w całej jego przestrzeni. Mieszkanie nasycone jest detalem, różnymi fakturami i formami. Niesamowity klimat tworzą szlachetne materiały: forniry, kamienie (i nasza ulubiona Patagonia), a także tapety, tkaniny, drewniana podłoga.

Ogrom z tych elementów został wykonany na specjalne zamówienie.

Z racji tego, że inwestorzy podjęli odważną decyzję wyprowadzając się 500 km od dotychczasowego domu i z racji tego, że są bardzo gościnnymi osobami, bardzo im zależało na tym, aby mieszkanie stworzone zostało w taki sposób, aby ugościć mogli swoją rodzinę oraz znajomych.

Tak więc na 80 m2 wygospodarowaliśmy: mikro strefę wejściową z pojemną powierzchnią przechowawczą, strefę dzienną z jadalnią, a także, kuchnię, garderobę, sypialnię oraz łazienkę.

Mówiąc o dodatkowej powierzchni do spania... Wydzieliłyśmy pokoik zaraz przy kuchni (a w tym pokoju szafę, która ma również funkcję gospodarczą). Z kolei przy sypialni utworzone zostało biuro, a właściwie powierzchnia do pracy z rozkładaną sofą. Aby nie przytłoczyć tego mieszkania kolejnymi ścianami, te pokoje wydzielone zostały drzwiami w zabudowie stalowo-szklanej, dzięki temu, nasze oko nie jest ograniczane, a przez szyby drzwi dalej wchodzi światło.

Niesamowicie zaskoczyły nas gorseciki od Ceramika Paradyż zdecydowanie idealnie odegrały swoją rolę w strefie wejściowej, a także w łazience. Niezmiennie przepiękne są: miedziany zlew, armatura od Gessi (prawdziwy majstersztyk), czy stylizowany osprzęt elektryczny od FONTINI.

Dziękujemy za współpracę: Wzorcownia Gdańsk, Mar-Bob Marmury Granity, mesmetric, Deska Design, Fabryka Form, 9design, VIBIA, Mag Haus oraz wielu innym 😃

Lokalizacja: Gdynia, Działki Leśne

Powierzchnia: 80 m2

Autorzy projektu i realizacja: Magdalena Szwedowska & Marta Dzienisz,
Autor zdjęć: Adam Burdyło